Nowe „wieloryby“ pływają w basenie Bitcoinów, Oto dlaczego

Na łańcuchu analitycznym firmy Glassnode powiedział we wtorek, że „nowe“ wieloryby, lub posiadacze z góry 10 milionów dolarów w Bitcoin, wchodzą na rynek – biorąc pod uwagę kwotę BTC sprzedawane bez wpływu na cenę.

Wieloryby rosnące, ale nie bogatsze
We wtorek Glassnode powiedział, że pomimo wzrostu „wielorybów“ Bitcoin Code, niekoniecznie są one bogatsze, ponieważ rynki krypto walutowe pozostają o 50-60 procent niższe od wszechobecnych szczytów (ATH).

Co więcej, po raz pierwszy od 2016 r. po raz pierwszy w sieci pojawiają się codziennie nowe portfele wielorybów. Ich saldo również wzrosło – ale spadające ceny oznaczają, że „poszczególne wieloryby nie są coraz bogatsze“, zauważył Glassnode.

Liesl Eichholz, analityk Glassnode, zauważył, że pomimo wzrostu liczby wielorybów w tym roku, bilans Bitcoin posiadanych przez wieloryby jest nadal znacznie poniżej szczytu. Dodała, że najwyższe „bogactwo USD“ było ostatnio widziane pod koniec 2017 roku – w czasie szału ICO, kiedy Bitcoin przekroczył 20 000 dolarów na niektórych giełdach.

Jednak dzisiejsze wieloryby nie są aż tak duże. Eichholz napisał, że „wieloryby jako grupa“ znów gromadzą więcej bogactw, ale poszczególne wieloryby są nieco uboższe.

Dodała:

„Średni bilans BTC wielorybów (tj. średnie bogactwo BTC każdego wieloryba) maleje od 2011 roku i nie zwiększa się znacząco w 2020 roku wraz z liczbą wielorybów“.

Kupuj Niskie i HODL

Eichholz powiedział, że wzrost liczby wielorybów można wyjaśnić tym, że rynki kryptońskie są bardziej stabilne i atrakcyjne niż tradycyjne instrumenty rynkowe, takie jak akcje czy obligacje.

Charakteryzuje się to zwiększonym wycofywaniem Bitcoinów w ostatnim czasie. Raport powiedział po katastrofie w Czarny Czwartek w marcu – kiedy BTC spadła o ponad 40 procent w ciągu dwóch dni – wieloryby chciały dostać się „na dole“, a następnie wycofać swoje Bitcoin do HODL na dłuższy okres w oczekiwaniu na następny bieg byka.

Dodaje jednak, że wzrost akumulacji nie jest jeszcze „bardzo znaczący“ – prawdopodobnie pod względem wpływu na rynek.

Raport dodał Bitcoins przechowywane na portfelach wielorybów były na stałym spadku od 2015 roku, spadek o ponad 22 procent z 6,7 mln do 5,2 mln. W międzyczasie, więcej wielorybów weszło na rynek w tym roku i dlatego też zaczął się on zwiększać.

Dominacja wielorybów na rynku jest również największym stałym wzrostem od 2011 roku, podsumował raport.